header_2_fbbbay

Bayern takımı pazartesi günü Fenerbahçe ile oynayacağı maç ile İstanbul'da 'üçlü haftaya' başlıyor.

Read article contents
icon
Increase size
icon

Yıldızlara seyahat tadında Boğaz turu: Bayern'li basketbolcular pazar günü itibariyle farklı şehirlerden perşembe gününe kadar kalacakları İstanbul'a seyahat ettiler. Bir ekip Bremen şehrinden hareket etti. Bu ekip bir gün öncesinde (ertelenen) Basketbol Bundesliga maçı nedeniyle Oldenburg'a gelmişti. Ekibin geri kalanı ise baş antrenör Andrea Trinchieri ile bir haftalık deplasman için Münih Havaalanı'ndan hereket etti. Tüm ekibin buluşması geç öğle yemeği ile Kozyatağı-Sahrayıcedit semtindeki takım otelinde yapılması kararlaştırılmıştı.

Bayern takımı ilk olarak pazartesi akşamı saat 19:45'de Fenerbahçe'yi, çarşamba akşamı saat 19:30'da İstanbul takımı olan ve ligde liderliğe oynayan Efes'i ve tur finali olarak cuma günü saat 20:45'de şampiyon adayı Real Madrid'e konuk olacak.  

Fener durumu düzeltmeye çalışacak

İlk ev sahibi olan Fenerbahçe (9:16) için play-offlar artık ulaşılabilir değil. Efes'in geçen yıl tekrar sampiyonluğu kazanmasının ardından artık odak noktası Türkiye şampiyonluğu. Fenerbahçe şu anda Basketbol Süper Ligi'nde Efes'ten bir mağlubiyet daha az alarak lider durumda. Böylelikle yeniden EuroLeague play-off eşleşmelerine hak kazandı.

Yıldız pivot Jan Vesely'nin (13 sayı) geri dönüşü bile, Real Madrid ve Milan'a karşı galibiyetler de dahil olmak üzere arka arkaya beş başarının ardından, Fener'de altı EuroLeague yenilgi serisini engelleyemedi. Devin Booker (9.1), Marko Guduric (10.8) ve Nando De Colo (11.9/sakat) gibi isimlere sahip Bayern'in eski antrenörü Sasa Djordjevic'in derin kadrosu, kendi seyircisi önünde acil çare arayacak. Danilo Barthel (5.0) uzun sakatlık sonunda haftalar sonra Berlin'de (57:66) yeniden sahalara geri döndü.

LIVETICKER

hunter_zitat_pre_fbbbay

„Fener iyi bir takım. Harika taraftarlarıyla birlikte onlara karşı saygı duyuyoruz.“

Othello Hunter
Related news